30 września w naszej szkole odbył się etap powiatowy IX Regionalnej Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń". Wzięło w niej udział 5 szkół z naszego powiatu.

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy młodzieży w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniem psychicznym oraz zwiększenie świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, co sprzyja lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów.

W związku z tą uroczystością mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole laureatów etapów szkolnych ze szkół powiatowych. Nagrody dla uczestników Olimpiady zostały ufundowane przez Powiat Łukowski, a wręczyli je przedstawiciele powiatu: Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Członek Zarządu Powiatu Władysław Karaś, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego Krzysztof Konstanty.

Naszą szkołę reprezentowały: Daria Misiak (4TM), Aleksandra Saczuk (4Tip) oraz Aleksandra Szczygielska (3Th).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki w etapie Regionalnym.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Bogumiła Szaszko-Borkowska]