Kolejny już raz uczestniczyliśmy w kampanii społecznej ,,BohaterON – Włącz historię” realizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Rosa i Fundację Sensoria pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. BohaterON w Twojej Szkole to akcja edukacyjna o tematyce historycznej, przeprowadzona w ramach lekcji historii w klasach: 2Ts, 2Th, 2Te.

Realizacja projektu w tym roku szkolnym przebiegała według innej, niż dotychczas formuły. Zadaniem nauczyciela i uczniów było przeprowadzenie lekcji związanej z codziennością powstańców warszawskich. Uczniowie obejrzeli film ,,Głód, brud i wesela – codzienność podczas Powstania Warszawskiego”, a następnie weszli w rolę uczestnika powstania, stworzyli okoliczności ,,bycia w sytuacji”, która działała na ich emocje. Projekt bazuje na historiach powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, buduje wrażliwość społeczną i łączy pokolenia. Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie żywych świadków historii - uczestników Powstania Warszawskiego.

Pamiętajmy o Bohaterach!

Koordynator szkolny projektu - p. Beata Kuczyńska

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Kuczyńska]