Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida, obchodzonej 24 września tego roku, uczniowie klasy 2 TH wzięli udział w lekcji „Spotkanie z Norwidem”, podczas której poznali niektóre fakty z życia poety, odczytali wybrane wiersze np. „Moja piosnka II”, „W Weronie” oraz wykonali okolicznościową ekspozycję na korytarzu szkolnym.

Nieprzypadkowo temat ten pojawił się w technikum handlowym, ponieważ młodzież, na co dzień zgłębiająca tajniki technik sprzedaży, promocji i marketingu, miała okazję przyjrzeć się biografii Norwida jako człowieka wcześnie osieroconego przez rodziców, samotnego, biednego, niedocenionego przez współczesnych oraz podjąć refleksję dotyczącą roli wsparcia finansowego w życiu artystów.

Organizatorzy: p. Renata Kożuch-Sierociuk i p. Anna Borkowska

[Renata Kożuch-Sierociuk]