Wykorzystując nagły atak zimy, postanowiliśmy zachęcić naszych uczniów do oderwania się od komputerów, wyjścia na świeże powietrze i spędzenia czasu z rodziną, przy…… LEPIENIU BAŁWANKA: angielskiego snowmana, rosyjskiej snjeżnej baby czy snegovika, chorwackiego snjegowicia, holenderskiego sneeuwpop, norweskiego snømanna, słowackiego snehuliaka, czy łotewskiego snegavirsa.

Akcja była początkowo planowana jako zajęcia wychowawcze dla kalsy 1 Technikum Handlowego i 1 Technikum Ekonomicznego, na odległość, a jednak integrujące zespół klasowy wokół wspólnego projektu. Wieść o niej szybko jednak się rozniosła i przedsięwzięcie zyskało zasięg ogólnoszkolny i olbrzymią popularność. Zadaniem uczniów było ulepienie bałwanka, nadanie mu imienia i zrobienie sobie z nim zdjęcia.
Pomysłodawcą akcji jest Aleksandra Szczygielska z klasy 1 Technikum Handlowego, która również opatrzyła konkurs wierszem:

Gdy zimową porą śnieg zaczął sypać z nieba
wiadome było od razu, co z nim zrobić trzeba.
Dzieci na dworze zaczęły się pojawiać
i tak o to piękne bałwanki mogły powstawać.
Kapelusze z garnków, by im w głowę zimno nie było
i guziki z węgielków, bo bez nich by się nie obyło.
Od razu weselej, gdy się na dwór wychodzi,
a przecież odrobina wysiłku nikomu nie zaszkodzi.
(Aleksandra Szczygielska, kl. 1TH)

Bardzo trudno było wybrać spośród 78 zdjęć te najbardziej wyjątkowe. Oceniano zaangażowanie, pomysłowość i jakość zdjęcia. Integrując się ze swoimi uczniami, wychowawczyni również ulepiła swoją rodzinę bałwanków. A oto nazwiska tych , których prace wywołały największy uśmiech:
Dawid Sobczak kl. 2 Technikum Ekonomiczne
Oskar Kopyciński kl. 3 Technikum Elektryczne
Kinga Celińska – Mysław kl. 2 Technikum Ekonomiczne
Weronika Pałczak kl. 1 Technikum Ekonomiczne
Anna Osial kl. 1 Technikum Ekonomiczne
Aleksandra Szczygielska kl. 1 Technikum Handlowe
Kamil Woliński kl. 3 Kierowca Mechanik
Dominik Krasuski kl. 3 Kierowca Mechanik

Bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Kochani uczniowie, życzę Wam, żebyście zawsze potrafili właśnie z taką dziecięcą prostotą i entuzjazmem podchodzić do życia:)

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Łozowska-Kopeć]