Podsumowanie Jubileuszowego X Szkolnego Projektu Regionalnego
,,Ziemia Łukowska memu sercu bliska”.

To już po raz dziesiąty wśród uczniów naszej szkoły został przeprowadzony w grudniu 2020 r. projekt regionalny ,,Ziemia Łukowska memu sercu bliska”. Tym razem w sposób nietypowy – zdalny. Młodzież w ramach realizacji tego przedsięwzięcia wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Ziemi Łukowskiej i w Konkursie Fotograficznym. Celem naszych wspólnych działań była popularyzacja wiedzy o regionie oraz miejsc, zabytków, pomników znanych i nie znanych, a niekiedy zapomnianych.

Wyniki XI Szkolnego Konkursu Wiedzy o Ziemi Łukowskiej

I miejsce – Aleksandra Kobojek – kl. 2TH
II miejsce – Katarzyna Domańska – kl. 1 Te
III miejsce – Kinga Raczyńska – kl. 1Th

Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego ,, Ocalmy od zapomnienia...”

I miejsce- Grzegorz Szymanek kl.1 TEL - kapliczka Pana Jezusa w Serokomli.
II miejsce ex æquo: Mateusz Dębowski – kl. 1 tsp . Przydrożna kapliczka na drzewie – Borowina. Marcin Trochimiak kl. 4 TM – Lipy Sienkiewiczowskie.
III miejsce - ex æquo : Kasia Ambroziak kl. 2 tea- Mogiła Powstańców Styczniowych znajdująca się w lesie w okolicach Woli Okrzejskiej. Oborska Patrycja kl. 4 TH- Kapliczka znajdująca się w Okrzei na skrzyżowaniu ulicy Ks. Antoniego Kresy z ulicą Szkolną. Mateusz Brzeziński kl.4 TEL - Kapliczka Matki Bożej Niepokalanej z 1904 roku przy ulicy Radzyńskiej w Łukowie.

Gratulujemy laureatom konkursów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w projekcie .

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska, p. Danuta Markowska- Mościcka i p. Renata Kożuch – Sierociuk

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Kuczyńska]