ZbierajMY razem w roku szkolnym 2020/2021

    Mimo pandemii pomagamy, zbieramy baterie i płyty CD w ramach projektu Zbieramto dla misji i środowiska, w którym uczestniczymy od 2015 roku. Baterie, płyty po powrocie do szkoły, przekazujemy koordynatorom projektu w szkole.

Projekt zainaugurowany i rozwijany przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie obejmuje całą Polskę. Gromadząc i przetwarzając pozornie bezwartościowe przedmioty, wspierają Oni posługę ponad 100 sercańskich misjonarzy w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej. Jednocześnie pomagają chronić środowisko naturalne w myśl hasła: zbieraMY przetwarzaMY pomagaMY, czyli… pomoc (także) bez pieniędzy!

To, co według wielu osób jest zbędne, może okazać się prawdziwym skarbem dla potrzebujących pomocy. Nasza akcja w szkole trwa cały rok .W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy 93 kg baterii i 3 kartony płyt CD.

[organizatorzy akcji w ZSnr1 Liliana Kołodyńska, Anna Jasińska-Cichosz, Grzegorz Paskudzki]