Z okazji Międzynarodowego Dnia Caps Locka w klasie 1 technikum mechatronicznego odbył się zdalny konkurs „Dzień Caps Locka – Co o nim wiesz?”. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na temat tego mało znanego święta, przypomnieli zasady netykiety, zaprojektowali grafikę ilustrującą przekaz przedsięwzięcia oraz zaproponowali sposoby na „wzmocnienie” wypowiedzi online bez użycia klawisza Caps Lock.

Finalistami konkursu zostali:

1. Jakub Czupryna
2. Bartosz Garnek
3. Bartosz Cizio

Międzynarodowy Dzień Caps Locka obchodzony jest 22 października. Po raz pierwszy wprowadził go w 2000 roku Derek Arnold, programista z USA, który w ten sposób chciał wyśmiać internautów, którzy nagminnie używają wielkich liter w komentarzach lub mailach.
Używanie kapitalików jest odczytywane jako krzyk i nie powinno być nadużywane. Jest to jedna z zasad netykiety, o której należy pamiętać.

Organizatorki: p. H. Michalak, p. R. Kożuch-Sierociuk

[Renata Kożuch-Sierociuk]