17 września w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się etap wojewódzki VII edycji Olimpiady Solidarności.Dwie dekady historii.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, termin konkursu został przeniesiony z marca.
Powiat łukowski reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza - Bartosz Rosa i Mateusz Brzeziński z klasy 4 TEL.
Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Trzech uczniów z województwa, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów, awansują do trzeciego, ogólnopolskiego etapu olimpiady. Pomiędzy drugim i trzecim etapem konkursu, Organizator zaprosi wszystkie drużyny na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970 – 1990.
Trzeci etap konkursu “Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” odbędzie się w czerwcu 2020 roku w Szczecinie.

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki historii - Ingi Bartosiewicz.

[Inga Bartosiewicz]