W dniu 5 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, Panią Sylwią Piszcz- Kędziorą, zatrudnioną w Starostwie Powiatowym w Łukowie.

W prelekcji uczestniczyli uczniowie klasy 1 TM, 1TS, 1 TH, 1 TE, 2 TE. Celem spotkania zorganizowanego w ramach wieloletniej współpracy przy realizacji treści programowych z wiedzy o społeczeństwie było poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw konsumenta.
Wszyscy na co dzień jesteśmy konsumentami, dlatego tak ważne jest byśmy znali swoje prawa i potrafili umiejętnie z nich korzystać. Pani rzecznik wyjaśniła uczniom na czym polega jej praca, co to jest gwarancja i rękojmia, jak dochodzić swoich praw, oraz w jakiej sytuacji zwracać się o pomoc do rzecznika. Nasi uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, procedurze składania reklamacji, dokonywaniu zakupów przez Internet. Dzięki spotkaniu uczniowie będą uważnie czytać umowy i rozważnie dokonywać zakupów, a w razie potrzeby wiedzą do jakiej instytucji się zwrócić w przypadku problemów z reklamacją konsumencką.

Organizator spotkania – Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]