Nasza szkoła od 2015 roku uczestniczy w projekcie Zbieramto dla misji i środowiska zainaugurowanym i rozwijanym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie.Gromadząc i przetwarzając pozornie bezwartościowe przedmioty, wspierają posługę ponad 100 sercańskich misjonarzy w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej. Jednocześnie pomagają chronić środowisko naturalne w myśl hasła: zbieraMY przetwarzaMY pomagaMY, czyli… pomoc (także) bez pieniędzy!

To, co według wielu osób jest zbędne, może okazać się prawdziwym skarbem dla poszkodowanych przez los. Nasza akcja w szkole trwa cały rok- zbierajmy zużyte baterie, niepotrzebne płyty cd/dvd .Dochód z ich utylizacji zostanie przeznaczony na budowę Wioski Matki Bożej Miłosierdzia (m.in. przedszkola dla filipińskich maluchów, Sercański Dom dla Dziewcząt,). Baterie i płyty przekazujemy p.A.Jasińskiej-Cichosz, p.L.Kołodyńskiej i p.G.Paskudzkiemu. W styczniu br przekazaliśmy 4 pudełka baterii i 3 płyt.

Dziękujemy za dotychczasowy udział w projekcie.

[Liliana Kołodyńska]