10 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Tomaszem Borkowskim, łukowianinem, autorem debiutanckiego tomiku wierszy „To nie o mnie… Tylko o nas ”. W spotkaniu wzięły udział klasy 2W, 1Tep, 2TEL, 2TI, 2M wraz z nauczycielami.

22 – letni autor opowiedział o początkach swojej twórczości, która wynikała z buntu, z niezgody na świat. Podzielił się także spostrzeżeniami na temat korzyści, jakie przynosi mu pisanie.

Zdaniem Michała Borkowskiego, tworzenie poezji jest sposobem na „wyżycie się” - jak worek bokserski – i zrozumienie siebie.
To pewnego rodzaju uzależnienie, nałóg. Są takie wiersze, że pisząc je, od początku do końca jest się jakby w ciemnej dolinie, nie wiadomo, czy nie napisać ich od nowa. A są też takie, że się czuje, jakby poezja trzymała nas za rękę i prowadziła.

Po spotkaniu, które przebiegło w swobodnej, a zarazem inspirującej atmosferze, młodzież miała możliwość zakupienia tomiku poezji, wydanego w 2019 r. przez wydawnictwo Ridero, wraz z autorską dedykacją. Książka jest dostępna także w naszej bibliotece.

Miło nam było gościć osobę pełną pasji.
Organizatorzy: p. Renata Kożuch-Sierociuk i Wiktoria Niedziułka przy współpracy p. Beaty Kuczyńskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Kożuch-Sierociuk]