Prawybory do Parlamentu już za nami!

W dniu 7 października 2019 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej ,, Młodzi głosują”. Uczestniczymy w tym programie od 2005 r., przygotowujemy szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego, prezydenckie i parlamentarne.
Jest to akcja edukacyjna i apolityczna, poprzez którą uczniowie poznają w praktyce zasady demokracji i podejmują po raz pierwszy aktywność obywatelską. Już tydzień wcześniej została wyłoniona komisja w składzie: Wioleta Mazur 3 TH, Krystian Zachoszcz 3 TI, Paweł Krakowiak 3 TH, Szymon Bajer 2 TI, Szymon Smyk 4 TS, która pracowała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Uczniowie oddawali głosy na komitety wyborcze.
Zgodnie z regulaminem akcji nie publikujemy wyników szkolnej akcji, zostają one zamieszczone na platformie Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Koordynator szkolny akcji – p. Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]