7 czerwca, o godz. 10.30, uczestnicy ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", zgromadzili się na korytarzu przed biblioteką szkolną. Byli nimi uczennice i uczniowie klas: 1TE, 1TH, 1TI, 2TM, 3TH oraz 3TI. „Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Akcja polega na tym, że w całej Polsce jednocześnie zbierają się dzieci i młodzież, by wspólnie czytać. Celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.
    W naszej szkole uczniowie czytali nowości zakupione do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy z uczestników wybrał sobie książkę do czytania. Następnie wszyscy rozpoczęli wspólne czytanie. Na ścianach zawieszono hasła promujące czytelnictwo i akcję "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja była okazją do zainteresowania uczniów nowymi książkami, rozbudzenia zainteresowań czytelniczych. Stała się promocją czytelnictwa w naszej szkole. Po zakończeniu masowego czytania, niektórzy uczniowie wyrazili chęć wypożyczenia wybranych książek do domu. Mamy nadzieję, że będziemy uczestniczyć w ogólnopolskim biciu rekordu czytania w jednym momencie za rok, tak jak to robiliśmy dotychczas!

Inicjatorkami akcji w naszej szkole były p. Beata Bielecka i p. D. Markowska-Mościcka.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 [Beata Bielecka]