11 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole Turniej Europejski dla klas pierwszych technikum. W rywalizacji drużynowej brało udział po 3 reprezentantów z klasy 1TE, 1TI, 1TM, 1TEL, 1 TS, którzy rywalizowali ze sobą w 7 konkurencjach:

1. Historia, państwa, miasta i instytucje unijne.
2. Zagadki – państwo.
3. Polska w Unii Europejskiej.
4. Sławni Europejczycy.
5. Stolice europejskie.
6. Flagi państw europejskich.
7. Rok przystąpienia do UE.

Impreza została zorganizowana w formie konkursów, zagadek i quizów o tematyce europejskiej. Uroczystość rozpoczęto informacjami ogólnymi na temat początków Europy oraz idei wspólnej Europy. Po odśpiewaniu ,,Ody do radości” i przedstawieniu regulaminu konkursu, poszczególne drużyny przystąpiły kolejno do losowania zestawów pytań z każdej konkurencji.

Konkurs poprowadzili chłopcy z klasy 2 TS : Paweł Krakowiak i Jakub Garbaczewski. Najlepszą drużyną proeuropejską okazała się klasa 1 Technikum Informatyczne w składzie: Szymon Bajer, Rafał Berezin, Adrian Kołodziejczyk. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy - Bartosiewicz Inga, Kuczyńska Beata, Markowska –Mościcka Danuta.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 [Beata Kuczyńska]