Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w projekcie Szkolna Akademia Finansów.

    Fundacja Polska Przedsiębiorcza we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim skierowała cykl warsztatów do szkół ponadpodstawowych z terenu Polski wschodniej. Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 25 szkół.

    W dniach 28 i 29 kwietnia 2019 r odbyły się warsztaty tematyczne o dwóch odmiennych motywach przewodnich. Pierwszy z zakresu przedsiębiorczości „Przedsiębiorczość w praktyce” i drugi z zakresu finansów „Praktyczne finanse”.

    W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas technikum ekonomicznego i handlowego. W pierwszym dniu warsztatów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu praktycznej przedsiębiorczości, planowania kariery zawodowej oraz tworzenia wyróżniających się dokumentów aplikacyjnych do pracy. Drugiego dnia zdobyli wiedzę z zakresu podstawowych produktów finansowych, uczyli się rozważnego zarządzania osobistym budżetem, poznali zagrożenia rynku finansowego. Trójka najaktywniejszych uczniów każdego dnia warsztatów otrzymała nagrody. Po warsztatach, w celu uzupełnienia zdobytej wiedzy, uczniowie uczestniczyli w indywidualnym doradztwie zawodowym. Wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

    Wiedza, zdobyta od młodego, kreatywnego i doświadczonego trenera podczas warsztatów oraz indywidualnych doradztw zawodowych zwiększy uczestnikom projektu szanse na rynku pracy oraz pomoże wykonywać wszelkie ruchy finansowo-zawodowe w sposób bardziej rozważny, przemyślany i sensowny.

Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. Danuta Dziedzic-Gryczka.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Dziedzic-Gryczka]