Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją do przypomnienia okoliczności, w jakich postępowi posłowie wraz z królem zdecydowali o pierwszej w Europie ustawie zasadniczej i oddaniem hołdu jej twórcom. Była to też okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród młodego pokolenia oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Dla nas wszystkich była to niezwykła, niecodzienna lekcja historii Polski. W montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez p. I.Bartosiewicz, p. D. Markowską-Mościcką i p. M. Nowak, w którym nie zabrakło okolicznościowych wierszy i pieśni, udział wzięli: Chmielewska Kinga kl.1te, Dzido Eryk kl.2ts, Garbaczewski Jakub kl.2ts, Jodełka Dominika kl.1th, Jóźwiak Patrycja kl.1th, Karwowska Beata kl.1th, Krakowiak Paweł kl.2ts, Wójcik Weronika kl.1th, Zachoszcz Klaudia kl.1th i Kacper Czerski kl.2tm – śpiew. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali: p. Paweł Braszczyński i Kacper Czerski (gitara).
Nad sprawnym nagłośnieniem czuwał Bartosz Celiński kl.1ti, a fotorelację wykonał Marcin Grzyb kl.3tm. Zapraszamy do galerii zdjęć

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Markowska-Mościcka]