W ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego, na zaproszenie opiekuna – p. Ingi Bartosiewicz, w Zespole Szkół nr 1 odbyły się szkolenia związane z realizacją programu- Rozwój Kompetencji Cyfrowych, zorganizowane przez Fundację Sempre a Frente.
Program został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Uczestnictwo w szkoleniu umożliwiło uczniom z klas: 2TH, 2TEL, 2KM, 2TS, 3TEL, 3EM, 3KM, 3TS, 3TH, 3TI zdobycie wiedzy i umiejętności z następujących obszarów:
- Marketing społecznościowy – młodzież dowiedziała się jak osiągać wymarzone cele biznesowe za pomocą social media.
- Innowacje -uczniowie poznali podstawy design thinking. - Bezpieczeństwo w sieci –dociekali, co można zrobić, by chronić siebie i swój biznes przed osobami wyłudzającymi dane personalne i złośliwym oprogramowaniem. Poznali praktyczne wskazówki, jak można być bezpiecznym online.
- Obecność w sieci - analizowali narzędzia internetowe, dzięki którym zaistnieją online. Przybliżyli sobie bezpłatne i intuicyjne aplikacje, które ułatwią im stworzenie własnej wizytówki, strony www czy bloga.

Każda zaangażowana osoba otrzymała międzynarodowe zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Program wspierał umiejętności, które pomogą uczniom w życiu zawodowym i przyczynią się do ich rozwoju osobistego w realiach gospodarki cyfrowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz]