19 marca i 6 kwietnia 2019r. Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie "otworzył drzwi" dla uczniów 3 klas Gimnazjów, 8 klas Szkół Podstawowych i ich rodziców.

Licznie zgromadzona młodzież zwiedziła nowe warsztaty szkolne, zapoznała się z ofertą edukacyjną i charakterystyką zawodów, w których kształci szkoła, poznała zalety wyboru technikum, jako kolejnego szczebla edukacji oraz możliwości jakie może zaoferować im kształcenie się w „ALEJACH”. Podczas dni otwartych uczniowie mogli wziąć udział w doświadczeniach i poznać specyfikę zajęć praktycznych na poszczególnych kierunkach.


Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie zaproponował uczniom na nowy rok szkolny kierunki:

TECHNIKUM

 • Technik handlowiec
 • Technik ekonomista
 • Technik informatyk
 • Technik elektryk
 • Technik mechanik
 • Technik pojazdów samochodowych

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

 • elektromechanik
 • kierowca mechanik 
 • oddział wielozawodowy

W tych dniach goście uczestniczyli w grach i zabawach językowych, pokazach: mechanicznych, elektrycznych, handlowych, ekonomicznych i informatycznych.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe warsztaty szkolne, na których naukę rozpoczniemy już we wrześniu tego roku. Warsztaty wyposażone zostaną (trwają przetargi) w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny branży samochodowej, elektrycznej, mechanicznej, transportowej i ekonomicznej. Co gwarantuje warunki kształcenia zbliżone do tych panujących w nowoczesnych warsztatach samochodowych, zakładach przemysłowych, firmach elektrycznych, przewozowych, mechanicznych, handlowych, informatycznych.

Przybyli uczniowie mogli zwiedzić 13 nowych pracowni związanych z następującymi kierunkami kształcenia:

 • Technik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik – pracowania diagnostyki pojazdów, pracownia elektryki samochodowej, pracownia mechatroniki samochodowej
 • Technik elektryk, elektromechanik – pracownia montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych, pracownia montażu i eksploatacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, pracownia elektrotechniki i elektroniki
 • Technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk – pracownia techniki biurowej, pracownia komunikacji w języku obcym
 • Technik mechanik - pracownia programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, pracownia spawalnictwa, pracownia obróbki ręcznej, pracownia obróbki mechanicznej

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę!
AHA! Mamy nadzieję, że już niebawem zostaniecie z nami na dłużej

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie]