21 marca 2019 r. w Alejach odbył się IV Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem Zdrowie wylane za kołnierz. Naszym gościem był ksiądz Andrzej Kieliszek z parafii Podwyższenia św. Krzyża w Łukowie, duszpasterz osób uzależnionych diecezji siedleckiej, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Nasz gość podzielił się z nami wiedzą i doświadczeniem zawodowym, związanym z pracą z osobami uzależnionymi od alkoholu. Podkreślił, że w realiach dzisiejszego świata uzależnić można się od niezliczonej liczby substancji, nie tylko od napojów wyskokowych. Zwrócił również uwagę na czynniki chroniące przed uzależnieniem skupiając się m.in. na roli rozwijania zainteresowań i pasji.

    Dyrektor szkoły pan Tadeusz Federczyk i nasz Gość ks. Andrzej Kieliszek wręczyli nagrody laureatom konkursów, które zostały zasponsorowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie i Sklepik Szkolny.

Laureaci konkursu wiedzy o zdrowiu dla klas pierwszych:
I miejsce Martyna Linkiewicz z klasy 1 wielozawodowej
II miejsce Kacper Rosiak z klasy 1 technikum elektrycznego i Jakub Majek z klasy 1 zawodowej kierowca mechanik
III miejsce Jakub Michalak z klasy 1 technikum pojazdów samochodowych

Laureaci konkursu plastycznego na plakat promujący zdrowie i zdrowy styl życia:
Adrian Twardziak z klasy 1 kierowca mechanik
Alicja Cąkała z klasy 2 wielozawodowej
Jakub Wierzejski z klasy 1 technikum informatycznego
Jakub Kordecki z klasy 1 technikum informatycznego

    Na koniec uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali drobne upominki na pokrzepienie ciała i ducha. Dziewczęta z klas pierwszych rozdawały przygotowane sentencje z pozytywnym przesłaniem oraz częstowały jabłkami, które przekazał na Dzień Zdrowia nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych, pan Tadeusz Niedziółka.
    Projekt, którym jest Szkolny Dzień Zdrowia, wpisuje się w realizację szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego, w którym działania prozdrowotne są mocno zaakcentowane i realizowane na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.
    W przygotowanie IV Szkolnego Dnia Zdrowia zaangażowani byli uczniowie z klasy drugiej technikum pojazdów samochodowych i pierwszej klasy wielozawodowej: Eryk Dzido, Rafał Szklarski, Julia Cegiełka, Wiktoria Niedziułka.
Nagłośnienie zapewnili: Bartosz Celiński, Kacper Czerwonogrodzki i Rafał Warowny .

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Organizatorzy: Bogumiła Szaszko-Borkowska, Anna Jasińska-Cichosz, Liliana Kołodyńska, Beata Kuczyńska]