Pod takim hasłem trwa akcja poszukiwania dawcy szpiku dla sześcioletniej Kariny Woźny.
Dziewczynka walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w poszukiwanie bliźniaków genetycznych dla dziewczynki.

Rezultaty akcji były zadowalające. Przychodziły osoby spoza szkoły, jak również absolwenci. Łącznie do banku dawców zarejestrowały się 32 osoby Uczniowie którzy kierowali tymi niezwykłymi działaniami, to wolontariusze z naszej szkoły: to Jakub Michalak 1TS. Wiktor Zając z 3EM oraz Zabłocki Dariusz z 3TEL
Przekazanie obcej osobie swojego szpiku to wielka odwaga i poświęcenie. Choroby nowotworowe krwi stanowią olbrzymi problem społeczny, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przeszczep to ostania nadzieja dla chorego, dzięki niemu pozbywa się on wszystkich komórek rakowych z organizmu. Dawców szpiku jest ciągle za mało.

JEŚLI NIE TY, TO KTO. JEŚLI NIE TERAZ, TO KIEDY?

[Anna Jasińska-Cichosz]