,,Warto być Polakiem”
Wielki Finał Konkursu Wiedzy o Niepodległości
w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie  

   7 listopada 2018 r. uczniowie z naszej szkoły: Kacper Komorek 1 TS, Juliusz Zborowski 1 TS i Mateusz Korczak 4 TEL wzięli udział w finale konkursu ,, Warto być Polakiem” zorganizowanym przez Kurier Lubelski i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W finale wzięło udział 376 szkół województwa lubelskiego i 1068 uczniów. Test Wiedzy o Niepodległości składał się z 52 pytań dotyczących historii naszego państwa w latach 1914-1927. Finaliści konkursu w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego otrzymali specjalne urządzenia elektroniczne za pomocą których w ciągu 30 sekund mieli przesłać swoje odpowiedzi. O zwycięstwie w finale decydowała nie tylko poprawność udzielanych odpowiedzi, ale również czas wysłania odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy Wielkiego Finału otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Opiekun konkursu- Beata Kuczyńska. 
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Kuczyńska]