23 października 2018 r. uczniowie klasy 1 Technikum Elektrycznego w ramach lekcji historii i projektu regionalnego ,, Ziemia Łukowska – 100 lat niepodległości” udali się do Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Młodzież miała okazję obejrzeć wystawę jubileuszową w Roku Niepodległości ,,100 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie (1918 – 2018) na którą składają się liczne pamiątki nauczycieli, absolwentów, zdjęcia, kroniki, świadectwa. Uczniowie poznali historię Konwiktu Szaniawskich i okoliczności powstania muzeum w Łukowie. Pani przewodnik dokładnie omówiła eksponaty muzealne zwłaszcza te pochodzące z wystawy ludowej. Mogli zatem obejrzeć i dotknąć m.in. krosna z całym oprzyrządowaniem, urządzenia do maglowania, czy elementy lnianej, samodzielnie wykonywanej odzieży zaprezentowanej na manekinach. Wspólnie podziwialiśmy wspaniałą rzeźbę twórców ludowych pochodzących z naszej ziemi łukowskiej oraz wystawę poświęconą łukowskim Żydom pt. ,, Tu mieszkaliśmy- historia łukowskich Żydów”.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Kuczyńska]