17 października uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w zorganizowanej przez ks. Karola Jakubiaka pielgrzymce.
Pierwszym odwiedzanym miejscem było Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Królowej Podlasia i Matki Jedności z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej. To najcenniejsze miejsce Podlasia i jedno z najważniejszych Sanktuariów Polski. W Kodniu Ojciec przewodnik z zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej opowiedział nam historię Sanktuarium i Cudownego Obrazu oraz pobłogosławił maturzystów.
Po Mszy św. pod okiem świeckiego przewodnika młodzież podziwiała późnorenesansowy kościół pw. św. Anny z Klasztorem Ojców Misjonarzy Oblatów, Kalwarię Kodeńską, ogród zielny, gotycki kościół Świętego Ducha, ołtarz polowy na ruinach pałacu Sapiehów oraz eksponaty w Muzeum Misyjnym.

W Kostomłotach uczniowie zwiedzili jedyny w Polsce kościół katolicki obrządku neounickiego - drewnianą cerkiew p.w. św. Nikity wzniesioną na przełomie XVII/XVIII w., z pięknymi ikonami wewnątrz. Trudne dzieje Kościoła i losy wiernych na tych terenach bardzo ciekawie przybliżył miejscowy proboszcz, ks. Zbigniew Nikoniuk.

Cała wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
Młodzież serdecznie dziękuje ks. Karolowi Jakubiakowi za wsparcie, życzliwość, cierpliwość i nadzieję…

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Łozowska-Kopeć]