11 czerwca, w Sali Obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu na Placu Króla Władysława Łokietka, odbyła się Symulacja Obrad Rady Miasta. Projekt zrealizowała Fundacja Sempre a Frente dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół województwa lubelskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 1TS –Paweł Krakowiak i Eryk Dzido 2 TH –Joanna Izdebska, Dominika Kucharska, Anna Świder i Ewelina Wysokińska 3 TI- Maciej Osypiński i Łukasz Grochowski pod opieką pań Małgorzaty Drozd i Ingi Bartosiewicz.
    Uczestnicy, wcielili się w rolę delegatów poszczególnych Wydziałów UM, następnie na wzór obrad Rady Miasta debatowali w komitetach na wcześniej ustalony temat, kierując się wskazówkami ekspertów. Powołano 6 komisji: do spraw młodzieży, kultury, rozwoju miasta, sportu, promocji i edukacji.
    Moderatorzy poszczególnych sekcji wspierali uczestników symulacji, służąc cenną radą. Następnie opracowane rozwiązania były przedstawiane na forum zgromadzenia, z możliwością dyskutowania nad ich treścią oraz zgłaszania poprawek do uchwał. Finalnym etapem spotkania było przegłosowanie projektów rezolucji, które posłużą Radnym Miasta za praktyczne wskazówki dla rozwoju Miasta i województwa.
Dyskusje miały za zadanie wspomóc rozwój świadomości politycznej, tolerancję, umiejętność argumentacji, współpracę w grupie oraz krytyczne myślenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz]