III Edycja najpopularniejszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”, przebiegała w tym roku pod hasłem „Pokażmy dorosłym, jak się czyta książki! ”. Organizatorem akcji jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”. Celem akcji jest promocja czytania i książek, inicjowanie mody na czytanie, a także pobicie ustanowionego w czerwcu 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459409 uczniów.

    W naszej szkole akcja odbyła się 6 czerwca o godzinie 10.30. Uczniowie klas 1TS, 2TH, 3TH, 3TM zgromadzili się w Sienkiewiczówce, by wspólnie czytać wokół wizerunku patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. W rolę postaci z książek pisarza wcielili się uczniowie szkoły. Łącznie w akcji uczestniczyło 81 czytelników. Nasza szkoła została umieszczona na mapie uczestników (WWW.czytamy.org/mapa).
Organizatorami akcji były: bibliotekarka Beata Bielecka i opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Danuta Markowska-Mościcka.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Bielecka]