7 maja w ZS Nr 1 gościliśmy konsultantkę Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Lublin, prowadzonego przez Fundację Sempre a Frente -panią Monikę Mieleszko, która przeprowadziła eurolekcje w klasach 1 TEL, 1 TH i 3 TI. Wszystkie lekcje miały jeden zasadniczy cel: uświadomić, co dla młodego mieszkańca naszego kraju wynika z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
    EUROSZANSE. Wolność, pieniądze i informacja – to trzy powiązane ze sobą słowa kluczowe najczęściej prowadzonej eurolekcji z repertuaru Eurodesk Polska. W czasie lekcji uczniowie zastanawiali się, co im daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej, odpowiadali na pytania quizu, poznawali podstawowe zagadnienia z zakresu pracy, studiów i wolontariatu w Europie, zapoznawali się z programami finansującymi działalność młodzieżową i projektami młodzieżowymi.
    Papiery do Kariery to temat kolejnych zajęć, podczas których uczniowie mogli nauczyć się tworzyć swoje CV przez narzędzie Europass.
Zajęcia prowadzone w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizowała p. Inga Bartosiewicz.
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz]