7 maja br. w Zespole Szkół Nr 1 w auli Sienkiewiczówka odbyło się niecodzienne spotkanie.
Okazja była podwójna – 172 rocznica urodzin i chrztu Patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza. Na spotkanie ze społecznością szkolną przybył dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, pan Maciej Cybulski. Czekał na niego urodzinowy prezent - niespodzianka,”góra groszy”, kilkadziesiąt kilogramów monet zebranych przez uczniów.
    Pieniądze zostały przekazane na zakup kolejnych pamiątek po Henryku Sienkiewiczu, które chce zakupić Muzeum min.”Listów z Afryki”. W zbiórkę zaangażowani byli nauczyciele: p.Małgorzata Drozd, p.Grzegorz Wójtowicz, p.Marek Mojski i p.Danuta Markowska-Mościcka, jak również uczniowie: Aleksandra Pawlak i Dawid Chmielewski z kl.3th.
    Przybyły z Woli Okrzejskiej gość, zaprezentował uczestnikom spotkania pozyskane nie dawno eksponaty: część rękopisu kart „Potopu” i laskę podarowaną Sienkiewiczowi przez dyrekcję Hotelu du Lac w Vevey, gdzie spędził on dwa ostatnie lata swojego życia. Ponadto opowiedział kilka interesujących ciekawostek z życia Patrona łukowskich „Alej” – Henryka Sienkiewicza.
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Markowska-Mościcka]