W 2018 r. przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.
    Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
    W naszej szkole w konkursie wzięło udział 12 osób. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 prace: Ilony Szmuniewskiej –klasa 3 TH, Mateusza Brzezińskiego –klasa 1 TEL i Adriana Suleja –klasa 1 TS. Zostały one wysłane do Biura Senatora Jerzego Chróścikowskiego w Zamościu.
Koordynator konkursu –Inga Bartosiewicz
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz]