W piątek, 9.03.2018 r., w naszej szkole odbyły się warsztaty
Popraw pamięć, skup uwagę – z mnemotechniką za pan brat”.

    Mnemotechniki pozwalają na zapamiętywanie dat, haseł komputerowych, PIN-ów kart płatniczych, faktów, dowolnie długich spisów i list, numerów telefonów, wykładów czy treści książek. Stanowią one swoisty trening pamięci, pozwalają uczyć się szybko i skutecznie oraz ułatwiają naukę języków obcych.
   

     W programie warsztatów znalazły się ćwiczenia wspierające pamięć, koncentrację, podzielność uwagi, budowanie zasobów leksykalnych, elastyczność językową, umiejętność improwizacji oraz przetwarzanie liczb. Zajęcia prowadziły dr Ilona Kubejko oraz dr Iwona Machowicz z Zakładu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie.
W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 1TI, 1TM, 1TS, 2TI, 2TS i 4TS wraz z nauczycielkami języka niemieckiego.

[Aneta Domańska-Szklarz]