Uczennice 3 klasy technikum handlowego Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 realizowały program Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie o nazwie „PoczytajMy”.
Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Świder i Aleksandra Pawlak. Spotkania czytelnicze odbywały się w Miejskim Przedszkolu nr 4 z sześciolatkami o nazwie „Pszczółki”. Była to już dwunasta edycja tego programu realizowana przez wolontariuszki naszej szkoły.
    Spotkania przebiegały w bajkowym nastroju. Po przeczytaniu książeczki, uczennice rozmawiały z dziećmi o poznanych bohaterach. Sześciolatki bardzo chętnie znajdowały odpowiedzi do przygotowanych dla nich zagadek o różnej tematyce. Maluchy uwielbiają malować, więc dostawały kolorowanki do pomalowania. Był czas także na wspólną zabawę.
     Współpraca z przedszkolakami jest bardzo przyjemna, jednak chwilami niełatwa, ponieważ utrzymanie uwagi dzieci przez dłuższy czas stanowi duże wyzwanie. Przygotowanie i realizacja takich spotkań daje jednak dużo satysfakcji i radości obu stronom, jest również ciekawym doświadczeniem.
Szkolnym koordynatorem programu była p. Beata Bielecka.

[Beata Bielecka]