4 grudnia odbyło się spotkanie maturzystów ze studentami Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Goście zapoznali uczniów z warunkami rekrutacji na uczelnię, ofertą kierunków, bazą uczelni. Zaprezentowany został film reklamujący PSW, a studenci opowiadali o wybranych przez siebie kierunkach. Młodzież mogła usłyszeć jak studiuje się na fizjoterapii, mechanice i budowie maszyn, finansach i rachunkowości. Uczelnia ma w ofercie wiele ciekawych kierunków, które można studiować w ramach studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich.
Specjalnie dla tegorocznych maturzystów przygotowany został bezpłatny kurs z matematyki - Matura 2018.Zgłoszenia z aktualnym numerem telefonu należy wysyłać na adres mailowy do sekretariatu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.+48 83 344 99 07. Zapisy do 31 grudnia 2017 r, pierwsze zajęcia w styczniu 2018 r.. Czas trwania kursu styczeń-kwiecień 2018 r. W programie kursu – rozwiązywanie i analiza zadań z matur z matematyki z lat ubiegłych.

[Liliana Kołodyńska]