22 listopada br. uczniowie klas: 1ts i część 1W pod opieką wychowawców i p.Ingi Bartosiewicz udali się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Okrzei.
Wola Okrzejska przywitała nas mimo jesieni, piękną, słoneczną pogodą. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy o patronie szkoły i poznanie miejsc z nim związanych. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, jak również o działalności i zbiorach Muzeum, wzbogaconej prezentacją multimedialną. Następnie uczestnicy spotkali się przy ognisku integracyjnym i mieli okazję pospacerować po urokliwym parku otaczającym muzeum. Pełni wrażeń udaliśmy się do Okrzei, gdzie uczniowie zapalili znicze na cmentarzu na grobie matki Henryka Sienkiewicza. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na Kopiec Sienkiewicza i pamiątkowe zdjęcie.

[Mariola Gajda]