Dnia 16 października 2017 r. uczniowie kl. 4 Ts, 2Tm i 2Km wybrali się do Nadarzyna na II Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbyły się w dniach 14-16 listopada 2017 r. w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Industry Week to największa w tej części Europy impreza dedykowana dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym obróbki metalu, tworzyw oraz drewna.
Optymalna lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, know-how w realizacji wydarzeń przemysłowych, profesjonalne sektory tematyczne to wszystko by na 4 dni WARSAW EXPO nabrało charakteru przemysłowego miasteczka, gdzie nauka spotyka się z biznesem.
Dzięki szerokiemu profilowi wystawy podczas imprezy zaprezentują się liczne gałęzie sektora gospodarki. Tegoroczny zakres wydarzenia został poszerzony o kolejne strefy: Strefa Maszyn i Narzędzi, Strefa Spawalnictwa, Strefa Lakiernictwa, Strefa Hydrauliki i Pneumatyki, Strefa Automatyki i Robotyki, Strefa Lutowania Przemysłowego, Strefa Lasery 4.0, Strefa Inżynier 4.0, Strefa Druku 3D, Strefa Biznesu, Pawilon Polskich Instytutów, Przemysłowy Internet Rzeczy.
Spotkaniu towarzyszy także szereg konferencji i spotkań branżowych. Ważnym wydarzeniem Targów będzie Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 skupiona wokół tematyki nowych technologii, jak również rozwiązań dla przemysłu. Tematyka konferencji poświęcona jest koncepcji Przemysłu 4.0 także w kontekście obecnych działań, celem utworzenia Polskiej Platformy Przemysłu Przyszłości.

[Mariola Gajda]