16 listopada odbyła się akcja edukacyjno - profilaktyczna , która miała zachęcić do zdrowego, wolnego od nałogu tytoniowego, stylu życia. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Ideą tego Dnia jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji mających na celu wyzwolenie się z uzależnienia, jakim jest nikotynizm. Od wielu lat palenie tytoniu stanowi w Polsce poważny problem społeczny oraz niesie za sobą poważne skutki zdrowotne. Uczestnicy akcji mieli możliwość zmierzyć się z testem sprawdzający znajomość zagadnień związanych z paleniem tytoniu pod hasłem Nie daj się zrobić w balona. Pytania organizatorzy umieścili właśnie w balonach, których kolor miał symbolizować płuca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w niełatwym, jak sami przyznali, teście obejmującym wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii, profilaktyki zdrowia. W akcji edukacyjno-profilaktycznej uczestniczyli uczniowie z klas 1Th, 2 Th i 4 Tel. Uczennice z klasy 2 Th Joanna Izdebska, Dominika Kucharska i Gabriela Toniakiewicz przygotowały wystawę towarzyszącą akcji i przeprowadziły test wiedzy. Zdjęcia: Mateusz Adamowicz z klasy 2 Ti ( Szkolne Koło Fotograficzne Migawka). Nagrody dla uczniów ufundował Sklepik Szkolny.

Organizatorzy: Anna Jasińska-Cichosz, Liliana Kołodyńska, Bogumiła Szaszko.

[Liliana Kołodyńska]