W poniedziałek, 13 listopada br. w naszej szkole świętowaliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej. W tym roku zamiast tradycyjnej akademii odbył się, po raz drugi, Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nie zabrakło akcentów historycznych, przeplatanych wspomnieniami z tamtych lat, w tym dotyczących Łukowa. Przypomniano okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę i losy Święta Niepodległości – genezy jego ustanowienia i obchodów po dzień dzisiejszy. Następnie odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięło dwanaście klas. Poszczególne klasy śpiewały wybraną przez siebie pieśń lub piosenkę. Rozbrzmiewały słowa i dźwięki melodii: „Legionów”, „Pierwszej Kadrowej”, „Dziewczyna z granatem”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Pałacyku Michla”, „Roty”, „Białego krzyża”, „Piechoty”, „Wojenko, wojenko”, i „Przybyli ułani pod okienko”. Decyzją jury, tegoroczną edycję Konkursu wygrała klasa 4 tel, która wykonała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Drugie miejsce zajęła klasa 1ts za „Pierwszą Kadrowa”; a trzecie klasa 2th za „Dziś idę walczyć mamo”. Nagrody zwycięzcom wręczył Dyrektor Szkoły, p.Tadeusz Federczyk. Były to kosze słodyczy i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie, klasa 4tel, zaśpiewała jeszcze raz piosenkę, która przyniosła jej sukces.

Uroczystość prowadzili uczniowie: Joanna Izdebska kl.2th, Katarzyna Świder kl.3th i Dawid Chmielewski kl.3th. Nad oprawą muzyczną czuwali uczniowie kl.3ti w składzie: Bartosz Bareja, Kacper Warowny i Rafał Warowny. Organizatorzy Konkursu: p.Inga Bartosiewicz , p.Paweł Braszczyński i p.Danuta Markowska-Mościcka.

[Danuta Markowska-Mościcka]