18 października br. uczniowie klas: 1tel i 1tm pod opieką wychowawców i p.Marka Mojskiego udali się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Okrzei.
Wola Okrzejska przywitała nas mimo jesieni, piękną, słoneczną pogodą. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy o patronie szkoły i poznanie miejsc z nim związanych. W gościnnych progach Muzeum Henryka Sienkiewicza przywitał nas jego Dyrektor, p.Maciej Cybulski. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, jak również o działalności i zbiorach Muzeum, wzbogaconej prezentacją multimedialną. Następnie uczestnicy spotkali się przy ognisku integracyjnym i mieli okazję pospacerować po urokliwym parku otaczającym muzeum. Pełni wrażeń udaliśmy się do Okrzei, gdzie uczniowie zwiedzili Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz zapalili znicze na cmentarzu na grobie matki Henryka Sienkiewicza. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na Kopiec Sienkiewicza i pamiątkowe zdjęcie.

[Danuta Markowska-Mościcka]