29 września 2017 r. uczniowie z klas 1 i 2 technikum handlowego pod opieką nauczyciela biologii p. Anny Jasińskiej – Cichosz uczestniczyli w akcji informacyjnej przygotowanej przez łukowską Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i Nadleśnictwo Łuków. Na Placu Solidarności i Wolności wyeksponowane zostały grzyby, które można znaleźć w łukowskich lasach.

    Młodzież mogła nie tylko na własne oczy zobaczyć różne odmiany grzybów, ale także od leśników dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Leśnicy apelowali do grzybiarzy, by zrywając grzyby nie niszczyli tych dojrzałych i nieznanych. Dla nas są one zbędne, nic z nich nie zrobimy, jednak dla lasu są bardzo ważne. To one rozsieją zarodniki, z których powstaną kolejne grzyby – powiedział leśnik Władysław Bartoń.

     Danuta Pikulska – kierownik oddziału nadzoru sanitarnego łukowskiego Sanepidu powiedziała: Przygotowaliśmy wystawę, by w sezonie grzybowym dzieci i młodzież wiedziały, które są jadalne, a które nie. Mamy także ulotki, które informują o konsekwencjach spożycia trujących grzybów. Udział w akcji proekologicznej wpisuje się w działania zawarte w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły.

[A.Jasińska-Cichosz]