Dnia 26 września 2017 r. uczniowie klas 1TI i 1TH byli na wycieczce w Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej.

Celem naszej wycieczki było przybliżenie postaci patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza, poznanie miejsca narodzin słynnego Noblisty oraz przekazanie wartości jakie niesie za sobą jego twórczość. Po zwiedzeniu muzeum obie klasy miały możliwość integracji podczas pieczenia kiełbasek przy wspólnym ognisku. Wszyscy razem weszliśmy na Kopiec Sienkiewicza, który został usypany na cześć pisarza. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie multimedialnego Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz obejrzenie wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września.

[Beata Kuczyńska]