W sobotę 09.09.2017r na boisku sportowym Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „OLDBOJE dla Leny”. Zmagania piłkarskie weszły w ogólnopolski projekt Dzień Sportu na Orliku 2017.

    Pierwsze miejsce wywalczyli byli piłkarze Orląt, którzy grali w teamie Łukowiacy. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze KS Rondo, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom z Alej.

    Celem nadrzędnym wydarzenia była pomoc dla młodej łukowianki Leny Bieniek. Lenka na co dzień pogodna dziewczynka, zmaga się z poważną chorobą jaką jest mózgowe porażenie dziecięce. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Dzięki sportowcom i kibicom w kilka godzin udało się zebrać ponad tysiąc złotych! Środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Lenki.

[Andrzej Bartnikiewicz]