AKTUALNOŚCI 2017/2018

OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY MIENIA RUCHOMEGO
Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie - Warsztaty Szkolne

Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie ogłasza przetarg pisemny ofertowy na sprzedaż mienia ruchomego.

Szczegółowe informacje (opis przedmiotu sprzedaży, miejsce przetargu, ...) na stronie BIP Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie  16 listopada br. w naszej szkole odbył się trening próbnej ewakuacji. Po opuszczeniu szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli udali się w bezpieczne miejsca. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Nauczyciele złożyli Dyrekcji meldunki o przebiegu ewakuacji i liczbie ewakuowanych uczniów. Następnie część uczniów udała się na prelekcję na temat „Czad i ogień, obudź czujność” poprowadzoną przez kpt. Mariusza Małeckiego. Wyjaśnione zostało, czym jest czad, czyli tlenek węgla, który powstaje przy niepełnym spalaniu materiałów palnych zachodzącym przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze oraz jak ustrzec się przed zaczadzeniem. Następnie został przeprowadzony konkurs zdobytej wiedzy. Dwóch laureatów jako nagrodę otrzymało czujniki tlenku węgla.

[Grażyna Przeździak]   Dnia 16 października 2017 r. uczniowie kl. 4 Ts, 2Tm i 2Km wybrali się do Nadarzyna na II Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbyły się w dniach 14-16 listopada 2017 r. w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Industry Week to największa w tej części Europy impreza dedykowana dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym obróbki metalu, tworzyw oraz drewna.
Optymalna lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, know-how w realizacji wydarzeń przemysłowych, profesjonalne sektory tematyczne to wszystko by na 4 dni WARSAW EXPO nabrało charakteru przemysłowego miasteczka, gdzie nauka spotyka się z biznesem.
Dzięki szerokiemu profilowi wystawy podczas imprezy zaprezentują się liczne gałęzie sektora gospodarki. Tegoroczny zakres wydarzenia został poszerzony o kolejne strefy: Strefa Maszyn i Narzędzi, Strefa Spawalnictwa, Strefa Lakiernictwa, Strefa Hydrauliki i Pneumatyki, Strefa Automatyki i Robotyki, Strefa Lutowania Przemysłowego, Strefa Lasery 4.0, Strefa Inżynier 4.0, Strefa Druku 3D, Strefa Biznesu, Pawilon Polskich Instytutów, Przemysłowy Internet Rzeczy.
Spotkaniu towarzyszy także szereg konferencji i spotkań branżowych. Ważnym wydarzeniem Targów będzie Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 skupiona wokół tematyki nowych technologii, jak również rozwiązań dla przemysłu. Tematyka konferencji poświęcona jest koncepcji Przemysłu 4.0 także w kontekście obecnych działań, celem utworzenia Polskiej Platformy Przemysłu Przyszłości.

[Mariola Gajda]    16 listopada odbyła się akcja edukacyjno - profilaktyczna , która miała zachęcić do zdrowego, wolnego od nałogu tytoniowego, stylu życia. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Ideą tego Dnia jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji mających na celu wyzwolenie się z uzależnienia, jakim jest nikotynizm. Od wielu lat palenie tytoniu stanowi w Polsce poważny problem społeczny oraz niesie za sobą poważne skutki zdrowotne. Uczestnicy akcji mieli możliwość zmierzyć się z testem sprawdzający znajomość zagadnień związanych z paleniem tytoniu pod hasłem Nie daj się zrobić w balona. Pytania organizatorzy umieścili właśnie w balonach, których kolor miał symbolizować płuca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w niełatwym, jak sami przyznali, teście obejmującym wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii, profilaktyki zdrowia. W akcji edukacyjno-profilaktycznej uczestniczyli uczniowie z klas 1Th, 2 Th i 4 Tel. Uczennice z klasy 2 Th Joanna Izdebska, Dominika Kucharska i Gabriela Toniakiewicz przygotowały wystawę towarzyszącą akcji i przeprowadziły test wiedzy. Zdjęcia: Mateusz Adamowicz z klasy 2 Ti ( Szkolne Koło Fotograficzne Migawka). Nagrody dla uczniów ufundował Sklepik Szkolny.

Organizatorzy: Anna Jasińska-Cichosz, Liliana Kołodyńska, Bogumiła Szaszko.

[Liliana Kołodyńska]


    Zdobądź tytuł SUPER KLASY 2017 i zgarnij wycieczkę do Strasburga!

W plebiscycie mogą wziąć udział wszystkie klasy ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody: 4- dniowa wycieczka do Strasburga, wejściówki do Manii Skakania oraz do Teatru Andersena. Plebiscyt trwa od 6 listopada do 1 grudnia br. Chcecie uzyskać tytuł Super Klasy 2017 i zdobyć główną nagrodę? To bardzo proste. Wystarczy, że do 20 listopada zgłosicie swoją klasę do plebiscytu, a później zmobilizujecie rodziny i wielu znajomych do oddawania na Was głosów.

Ważne informacje:

 • Klasy mogą zgłaszać swój udział od 6 listopada do 20 listopada, godz. 12:00 drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na formularzu dostępnym na stronie internetowej Kuriera Lubelskiego
 • Zgłoszenie powinno zawierać:
  • zdjęcie klasy (klasa powinna posiadać prawa autorskie do przesłanych fotografii)
  • krótki opis klasy - może się w nim znaleźć wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy: napiszcie, kim jesteście, czy stanowicie już zgraną paczkę czy dopiero zaczynacie wspólną szkolną przygodę, czym zajmujecie się poza nauką. No i oczywiście - dlaczego to właśnie na Was Czytelnicy i Internauci powinni oddawać swoje głosy.
  • nazwę klasy
  • nazwę szkoły, z której pochodzi klasa
  • wszystkie dane wskazane jako wymagane w treści formularza zgłoszeniowego.
 • Głosowanie sms rozpocznie się 17 listopada i potrwa do 1 grudnia do godz. 11:59.
 • Głosowanie za pośrednictwem Facebooka rozpocznie się 17 listopada i potrwa do 20 listopada, godz. 11:59.

    Wyniki zabawy ogłoszone zostaną 4 grudnia na łamach Kuriera i na stronie internetowej. Nagrodę główną czyli wycieczkę do Strasburga ufundował europoseł p.Mirosław Piotrowski. Wyjazd jest planowany w dniach 10-14 marca, w programie m.in. rejs statkiem, zwiedzanie Strasburga z przewodnikiem, wizyta w Parlamencie Europejskim, a także zwiedzanie Heidelberga. Organizator pokrywa wszystkie koszty (poza prowiantem na podróż i kieszonkowym). Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca będą się przez dwie godziny bawić w parku trampolin i linowym Mania Skakania. Ci, którzy znajdą się na czwartej pozycji, dostaną wejściówki do Teatru Andersena.

Szczegóły na stronie: http://www.kurierlubelski.pl/edukacja/a/plebiscyt-super-klasa-2017-chcecie-jechac-do-strasburga,12670236/

[Danuta Markowska-Mościcka]    W poniedziałek, 13 listopada br. w naszej szkole świętowaliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej. W tym roku zamiast tradycyjnej akademii odbył się, po raz drugi, Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nie zabrakło akcentów historycznych, przeplatanych wspomnieniami z tamtych lat, w tym dotyczących Łukowa. Przypomniano okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę i losy Święta Niepodległości – genezy jego ustanowienia i obchodów po dzień dzisiejszy. Następnie odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięło dwanaście klas. Poszczególne klasy śpiewały wybraną przez siebie pieśń lub piosenkę. Rozbrzmiewały słowa i dźwięki melodii: „Legionów”, „Pierwszej Kadrowej”, „Dziewczyna z granatem”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Pałacyku Michla”, „Roty”, „Białego krzyża”, „Piechoty”, „Wojenko, wojenko”, i „Przybyli ułani pod okienko”. Decyzją jury, tegoroczną edycję Konkursu wygrała klasa 4 tel, która wykonała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Drugie miejsce zajęła klasa 1ts za „Pierwszą Kadrowa”; a trzecie klasa 2th za „Dziś idę walczyć mamo”. Nagrody zwycięzcom wręczył Dyrektor Szkoły, p.Tadeusz Federczyk. Były to kosze słodyczy i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie, klasa 4tel, zaśpiewała jeszcze raz piosenkę, która przyniosła jej sukces.

Uroczystość prowadzili uczniowie: Joanna Izdebska kl.2th, Katarzyna Świder kl.3th i Dawid Chmielewski kl.3th. Nad oprawą muzyczną czuwali uczniowie kl.3ti w składzie: Bartosz Bareja, Kacper Warowny i Rafał Warowny. Organizatorzy Konkursu: p.Inga Bartosiewicz , p.Paweł Braszczyński i p.Danuta Markowska-Mościcka.

[Danuta Markowska-Mościcka]